SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 6148633
nr 614 8633
Bestick
20 delar, Silver, Möllenborg & Lundquist, bland annat 1800-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.100 kr
måndag 7 december 2009
kl 17:28:12
1.000 kr
1.000 kr
1.800 kr
1.500 kr
2.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver